Aşırı Terlemenin Botoksla Tedavisi

Aşırı Terlemenin Botoksla Tedavisi

İnsan sosyal bir varlık. Sosyal ilişkiler, insan doğamızın ayrılmaz bir parçası. Aşırı terleme, sosyal ilişkilerimizde ve özel hayatımızda zorlayıcı olabiliyor.

Aşırı terleme, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılması ile ilgilidir. Nadiren sistemik hastalıklara bağlı olsa da genellikle kişinin yapısıyla ilgilidir. Aşırı terleme şikayeti genel olarak ergenlik çağında başlar, ömür boyu devam eder. Terlemeye karşı kullanılan medikal ürünler kısa süreli rahatlama sağlasa da terleme üzerinde çok etkili değildir. Terleme kaynaklı rahatsız edici koku, bu ürünlerle kısmen kontrol altına alınabilir ancak terleme nedeniyle oluşan ıslak görüntü rahatsız edici olmaya devam eder.
Botulinum toksini, koltuk altı terleme tedavisinde başarı ile uygulanmaktadır. Krem ile aneztezi uygulanır. İşlem sırasında ağrı hissedilmez. Yaklaşık 10-15 dakikalık bu işlem, komplikasyon riski taşımamaktadır. Botoks uygulamasının koltuk altı terlemelerinde etki süresi ortalama 6 aydır. Hastanemizde aşırı terlemenin botoksla tedavisi, Cildiye Uzmanı, Prof.Dr. Hilmi Cevdet Altınyazar tarafından yapılmaktadır.

Yaza girerken kendinize bir iyilik yapın, aşırı terlemeye bağlı sorunlardan kurtulun.

Siz iyi hissedin yeter.

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

Anlaşmalı Kurumlar

gen