Prof.Dr. İbrahim Yıldırım, Tarsus/Gülek’te doğdu. 1991 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden mezun oldu. Uzmanlığını GATA Üroloji Anabilim Dalında 1994-1998 yılları arasında yaptı. Uzmanlık tezi çocuk ürolojisi ve mesane davranışları ile ilgilidir.  GATA’da Yardımcı Doçent (2001), Doçent (2005) ve Profesör (2012) oldu. 
2001 yılında Paris'de Henri Mondor Hastanesi’nde Prof. Dr. C. Claude Abbou tarafından verilen uygulamalı “Ürolojik Tümörlerde Laparoskopik Cerrahi” eğitimi aldı.  2002 yılında Türkiye'de ilk laparoskopik radikal prostatektomiyi yapan ekipte yer aldı. 2003 yılında Mikro-cerrahi kursunu tamamladı. Robotik) endoskopik ameliyatlar ve genel üroloji (TUR prostat, plazma kinetik, HOLEP) alanında yaklaşık 7 yıl çalıştı. 2011 yılında Strasbourg’da Robotik Cerrahi eğitimi aldı. GATA Üroloji Anabilim Dalında Robotik Cerrahi uygulamaları ve robotik cerrahide gerçekleştirdiği 100’ün üzerindeki ameliyat ile exper seviyesine ulaştı. 
Üroloji de Laparoskopik ve Robotik Cerrahi alanlarında çalışmalarını sürdüren, eğitmen olarak çeşitli Laparoskopik Cerrahi kurslarında dersler veren İbrahim Yıldırım’ın bilimsel indekslere girmiş 200’ün üzerinde yayını bulunmaktadır.  Genel ürolojiyle birlikte çocuk ürolojisi ve androloji alanında çalışmaktadır. İlgilendiği tıbbi konulardan bazıları prostat cerrahisi, Holep Yöntemi, üroonkoloji, kapalı yöntem böbrek ameliyatları, prematüre ejekülasyon, böbrek taşı, prostat taşı, çocuk sahibi olamamadır. 
 

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

Anlaşmalı Kurumlar

gen