Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin  tetkik, tanı, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri  profesyonel sağlık ekibi tarafından sağlanmaktadır. Doğumdan başlayarak tüm çocukluk dönemi boyunca karşılaşılabilecek her türlü hastalıkta yandal uzmanlığı bulunan uzman doktorlarımız ve deneyimli yardımcı sağlık ekibimiz hizmet vermektedir. 

Çocuk polikliniğizde 08.30-23.00 saatleri arasında çocuk hekimlerimiz hasta kabul etmektedir. Harici zamanlarda acil servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Polikliniğimizde sağlıklı bebek ve çocukların kontrolleri, büyüme-gelişme takipleri ile aşı uygulamaları, solunum fonksiyon testi ve alerji testleri yapılmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda diğer tüm branşlardaki uzman doktorlarımızla işbirliği sağlanarak, koordinasyon içerisinde çocuklarımıza anında müdahale edilebilmektedir. Hastanemizde yataklı tedavi birimimiz de mevcuttur. Yatarak tedavi görmesi gereken küçüklerin, oyun odası dahil her türlü ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış odaları bulunmaktadır.

Normal doğumlarda ise bebeklerimiz, 24 saat hemşirelerimiz tarafından takip edilmekte, uzman çocuk doktorlarımız tarafından da kontrol edilmektedir.

Çocuk Alerjisi

Çağımızın en sık görülen hastalıklarından biri olan alerji, normal şartlarda zararsız olan maddelere karşı bağışıklık sisteminin gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonudur. Doğadan uzak, aşırı hijyenik ortamlarda büyüyen ve doğal olmayan gıdalarla beslenen, erken dönemde antibiyotik, ateş düşürücü ve diğer bir kısım ilaçlarla sık karşılaşan çocukların alerjik hastalıklara yakalanma riski ise çok daha fazladır.

Alerjik hastalığı bulunan çocuklar uzman hekimlerin kontrolünde takip ve tedavi edilmedikleri takdirde astım gibi ciddi risklerle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Alerjik şikayetlerin bir çocuk alerji uzmanı tarafından değerlendirilmesi, takip ve tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bu Bölüme Yorum Yap

 
 
   
 

 

Doktorlarımız

Çalışma Saatleri
  • P.tesi - Cuma
    08:30 - 17:30
  • Cumartesi
    08:30 - 13:00
  • Pazar
    Acil Servis

Yorum