“Bilgisayar destekli robotik cerrahi, diz-kalça protezi ameliyatlarında meydana gelebilecek teknik ve cerrahi hataları neredeyse sıfırlayan; protez işleminin doğruluğunun ve hassasiyetinin maksimum düzeyde olmasını sağlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, hatasız kesim ve protez yerleştirme imkanı sağlamaktadır. 

Robotik cerrahi, diz protezi ameliyatının doğruluk ve hassasiyetinin arttırılması için bilgisayar ve robotların, yüksek görüntü işleme teknolojilerinin kullanılmasıdır. Bu sayede diz protezi ameliyatlarında hastaya özel işlem gerçekleşir. İdeal kesiler yapılır, çok daha az kemik dokusu çıkartılarak işlem yapılır. Dizdeki yük dengelemesinin en ideal biçimde yapılmasına imkân tanır. 

Bilgisayar destekli robotik protez cerrahisinde, önce tomografi cihazıyla bacağın 3 boyutlu görüntüsü alınır ve veriler bilgisayar tarafından işlenir. Protezin milimetrik hassasiyetle yerleştirilmesi için ameliyat öncesi modelleme yapılır. Bu modellemenin verileri, robot desteğiyle ameliyatta hekime klavuzluk eder. Gözle görülenden çok daha hassas bir şekilde ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyatın tüm aşamaları hekimin kontrolünde yapılmaktadır. Teknolojiler hekime yardımcıdır. 

Hastanemizde diz protezi için robotik cerrahi teknolojisini kullanıyoruz. Bu teknolojiler sayesinde protez ameliyatları ile hastalarımızın sadece rahatça yürüyebilmesini değil; spor yapmasını ve daha fazlasını yapabilmesini sağlayabiliyoruz.”

Bilgisayar destekli robotik diz protezi ameliyatı tüm hastalarımızın hizmetinde.

 

Robotik Cerrahi ve Omuz Cerrahilerine özel muayene günleri planladık. Deneyimli ve titiz hekimlerimizin güvenilir ellerinde modern tıbbın olanaklarıyla ihtiyaç duyduğunuz ortopedik cerrahiler hakkında merak ettiklerinizi uzmanından dinleyin. 

 

Siz sağlıklı olun yeter. 

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

İletişim

 • Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:54 Çankaya / Ankara

Hastanemize; 
Kızılay Güvenpark’tan Kızılay – Çukuranbar minibüsü,
Söğütözü metro durağından 134 numaralı EGO otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

 

Hizmet Saatlerimiz

 • Pazartesi-Cuma:
  08:30 - 17:30 
 • Cumartesi:
  08:30 - 13:00
 • Acil Servis:
  7/24
 • Yatan Hasta Servisi:
  7/24

logo_beyaz

Özel Hastane Ankara Özel 100.Yıl Hastanesi