Ekim ayı, Meme Kanseri Farkındalık Ayı.  Kadınlarda görülen her 3 kanser vakasından birini oluşturan meme kanseri hakkında bilgilenmek, başkalarını bilgilendirmek ve harekete geçmek için şimdi tam zamanı. 
Kendiniz ve başka kadınlar için şimdi harekete geçin. Bir tanıdığınızı, annenizi, arkadaşınızı, komşunuzu meme kanseri hakkında bilinçlendirin. Birlikte meme kontrolüne gelin. 
 
Erken tanıya önem verin. Meme kanseri ilerlemeden önce davranın. 
 
Meme kanseriyle savaşmak için asla geç değil. 
 
Memedeki her 10 kitleden 8’i iyi huyludur; yani kanser değildir. Günümüzde sıklığı artan, kadınlarda görülen kanser vakalarının 3’te birini oluşturan meme kanserinde ise erken tanı hayat kurtarır. Erken tanı konulmuş meme kanseri, tamamen tedavi edilebilen bir hastalıktır. 
Kendi kendinize aylık düzenli kontrollerinizi yapın ve 40 yaşından itibaren de meme muayenesi olun, mamografi takibini yaptırın. 
Meme kanserinden korkmayın. Uzman eller, modern tıbbın gelişmiş tanı-tedavi seçenekleriyle meme kanserine karşı sizinle. 
Meme Kliniğimiz, yirmi yılı aşkın süredir, meme kanseri tedavisi ve cerrahisiyle ilgilenen Op.Dr.Mete Aldan tarafından koordine edilmektedir. 
 
Şimdi tam zamanı. Uzman hekimlerin rehberliğinde çok daha güçlüsünüz. 
 

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

Anlaşmalı Kurumlar

gen